II. Strážský dogtrek 17.10.2020 NOVÝ TERMÍN

AKTUALIZACE

Dogtrek letos bude!!!!!!

Po delší odmlce jsme opět zde a rovnou s novým termínem na Strážský dogtrek 2020! 17.10. připravte tlapky 🐾 Budeme se na Vás těšit s původním programem, který měl být na jaře, 2 trasy – rodinná a sportovní, doprovodný program, krásné ceny a skvělý pocit z toho, že registrací přispějete Útulku Dogsy. Registrace znovu spustíme již tento pátek 21.8.2020 ve 20:00, kdo ještě přihlášku nemá, ať neváhá a zaregistruje se včas. Uzavírka přihlášek bude do pátku 2.10., poté bude možná registrace na místě za vyšší poplatek, avšak bez obdržení registračního balíčku s malou pozorností od nás. Těšíme se na Vás.

Důležité info:

Pokud jste se registrovali už předtím, registrace platí, pro jistotu se ale můžete mrknout na startovní listinu, pokud je tam vaše jméno i s přiřazenou platbou, pak je všechno v pořádku a počítáme s vámi, v opačném případě prosíme zaplacení, případně novou registraci, pokud na seznamu nejste 🙂
https://www.nazavody.cz/zavod/74-strazsky-dogtrek-2020/

Zde je původní článek z kterého platí vše mimo termínů:

Přijďte si užít orientační pochod se svým psím parťákem!

Dne 11.4.2020 proběhne již druhý ročník akce s názvem Strážský dogtrek. Pojďme opět spojit příjemné s užitečným, udělejme si procházku se svým psem (přijít a podpořit dobrou věc ale můžete i bez pejska) a zároveň, tak jako rok minulý, pomůžeme pejskům, co štěstí na páníčka dosud neměli. Není účelem vyhrát, ale pomoci.

REGISTRACE

Inspirace k této akci přišla z oficiálních závodů z dogtrekkingu. Oficiální dogtrekking je kynologický sport, při němž jsou překonávány extrémní vzdálenosti. Psovod je se psem spojený postrojem a vodítkem, nebo vede psa pouze na vodítku.

Dogtrekking je v podstatě orientační pochod na čas, každý účastník dostane mapu, na trase je několik kontrol.
Naším cílem je však, aby si pochod užil i člověk, který není schopen překonávat dlouhé vzdálenosti a zároveň chce pomoci jiným pejskům, a proto jsme si pro Vás na 2. ročník Strážského dogtreku připravili 2 verze trasy, kdy jedna bude kratší (cca 6 km) a druhá delší (cca 18 km). Během našeho dogtreku je zakázáno mít pejsky na volno.

Navíc bude probíhat v průběhu akce doprovodný program. K dispozici budou psí hlavolamy, se svými mazlíčky si můžete vyzkoušet i různé psí překážky. Samozřejmě nebude chybět občerstvení pro páníčky i pejsky, prodejní stánek Dogsy, různé doprovodné soutěže. Nebude chybět ani hudební doprovod. Proběhne prezentace aktuálních pejsků k adopci z útulku Dogsy. Po ukončení dogtreku je tedy možné si příjemně užít odpoledne, případně i večer.

Výtěžek z této akce půjde na pomoc útulku Dogsy, z.s.

Místo:

Prezence a zázemí v areálu hotelu Uran, Revoluční 196, Stráž pod Ralskem

Trasy:

Aby si II. ročník Strážského dogtreku mohl užít opravdu každý, tak jsem si pro Vás letos připravili 2 trasy:

Rodinná – cca 6 km – sjízdná pro kočárky s dětmi

Sportovní – cca 18 km – v tomto případě na základě ochrany pejsků je podmínka věk pejska minimálně 1 rok

Na trase bude několik kontrolních bodů s kleštičkami, jimiž si každý účastník označí návštěvu daného kontrolního bodu ve startovní kartě. Na trase se může vyskytnout i náhodná živá kontrola, která se zaměří hlavně na dodržování zákazu volného pobíhání psů. V případě nedodržení zákazu hrozí vyloučení ze závodu.

Časový harmonogram:

8:00 – 10:00 – prezence účastníků, otevřený start
13:00 – uzavření cíle pro rodinnou trasu
14:00 – vyhlášení výsledků rodinné trasy
15:00 – uzavření cíle sportovní trasy
16:00 – vyhlášení výsledků sportovní trasy
16:00 – 22:00 – zábava, oslavování výsledků závodů

Podmínky účasti:

Každý účastník ručí za škody způsobené svým psem. Platné očkování psa proti vzteklině, pes musí být zdravý! Start bude povolen pouze za dodržení všech ustanovení zák. č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání a zák. č. 77/2004 Sb., změna zákona na ochranu zvířat proti týrání ve znění pozdějších předpisů.

V případě sportovní trasy je povinnost věk pejska minimálně 1 rok.

Startovné a přihlášky:

Přihlašování bude letos probíhat přes formulář na portálu naZávody.cz, kde si zvolíte trasu a on-line vyplníte přihlášku. Následně Vám na kontaktní email dorazí zpráva s údaji k platbě startovného.

REGISTRACE

Startovné pro letošní ročník je 200Kč

Věříme, že s novou službou online registrace bude přihlášení pro vás jednodušší a rychlejší.Uzávěrka přihlášek a platby předem je do 31.3. 2020 každý účastník, který se registruje a uhradí platbu předem, dostane navíc registrační balíček. Jedna platba = jeden registrační balíček, samozřejmě může jít jeden člověk s více psy a je na něm, jestli zaplatí za všechny a každý dostane svůj balíček, nebo budou tvořit jeden tým.

Prezence účastníků:

Prezence bude probíhat od 8:00 do 10:00, při které Vám bude přiděleno startovní číslo, itinerář, mapa, startovací karta a registrační balíček s překvapením.

Povinná výbava:
• Startovací karta, mapa, itinerář (každý účastník obdrží při prezenci)
• Láhev s vodou a miska pro pejska
• Dobrá nálada a spokojený pes
• Očkovací průkaz s platným očkováním proti vzteklině

Při zranění pejska, nebo jeho psovoda, bude zajištěn odvoz z trati. Na startovní kartě bude uvedeno telefonní číslo na řešení krizových situací. V místě registrace a prezence bude přítomen zdravotník.

Kategorie:
• Nejrychlejší dívky (do 15 let)
• Nejrychlejší chlapci (do 15 let)
• Nejrychlejší ženy (od 15 let do 60 let)
• Nejrychlejší muži (od 15 let do 60 let)
• Nejrychlejší pán (od 60 let)
• Nejrychlejší dáma (od 60 let)
• Nejmenší pejsek, který po svých trasu ušel

Doplňující informace a odpovědi na vaše otázky získáte na: dogtrek@jargenfamily.cz

Celý team pořadatelů se už na Vás těší !!!


Sdílení

Author: Järgen Family

2 thoughts on “II. Strážský dogtrek 17.10.2020 NOVÝ TERMÍN

  1. Dobrý den,
    původně přihlášená jsem na 6 km, protože jsme od jara povyrostli, chtěla bych změnit trasu na 18 km.
    Je to možné ? Nebo musím udělat novou registraci. Platba je stejná.
    Děkuji za odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *