Akce města vs. pejsci

V pátek 29. 11. proběhlo ve Stráži slavnostní rozsvícení vánočního stromečku na náměstí. Celou akci již druhým rokem pořádá město a je to jedna z akcí, která dovede stoprocentně přilákat tolik Strážáků, že se celé náměstí zaplní. Letos si opravdu pořadatelé dali záležet, protože nebyly slyšet žádné negativní ohlasy. Nově upravený prostor u stromečku, na který víc jak třicet let nikdo nesáhl, opravdu prokoukl a je úplně ideální místo pro pódium. Stromeček máme letos krásně ozdobený a program se zázemím byl na jedničku.

No a teď jak tušíte příjde to ale. Neberte to jako kritiku a napadání úřadu, ale spíše například jako zamyšlení pro příští roky.

Asi správně tušíte, že nechápeme ten ohňostroj na konci celé akce. Vůbec nás nenapadá žádná spojitost s adventem jako začátkem svátků klidu a míru, kde mají znít koledy, zvonit zvonečky, vonět purpura a celé nás to má dostat do pohody blížících se svátků. V době, kdy většina měst už upouští od ohňostrojů i na Silvestra a řeší to vyhláškami, tak ve Stráži na advent investujeme do ohňostroje.

Hlavním důvodem našich námitek jsou čtyřnozí parťáci, kteří s námi žijí doma. Někdo může namítat, že jeho pes to zvládá v pohodě, ale z podstaty to vadí většině psů a ne jen jim, ale například i všem volně žijícím zvířatům.

Co závěrem?

Kdo má přihlášeného pejska na úřadě, tak ví kolik za ně platí poplatky. Celková částka do rozpočtu za naše pejsky je něco kolem 80 tis. za rok a docela nám vadí, že město místo pytlíků na exkrementy, které ve městě nenajdete, koupí jako dárek k Vánocům pejskům ohňostroj.

Co navrhujeme?

Omezit ohňostroje na Silvestr a Dny města do doby než si budeme moci dovolit alternativu v podobě videomappingu. Při samotné akci u příležitosti rozsvícení Vánočního stromečku, by se nám více líbil třeba psí stromeček, ke kterému by každý mohl donést dárky pro útulek nebo přímo přispět na chod takové organizace.

Ještě jednou připomínáme, že hlavním cílem není kritika úřadu, ale náš názor na akci pořádanou městem, která ale jinak byla moc povedená.

Sdílení

Author: Järgen Family

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *