Flaškostromeček – plány na letošní advent

Protože advent a Vánoce se rychle blíží, tak pro Vás máme jednu novinku. Tenhle projekt asi už všichni znáte a víte, že už to bude šestý advent co flaškostromeček stavíme. Letos na něj budeme už potřebovat víc jak 3200 lahví od pivečka 🙂

Vloni se nám povedlo jej zapsat do České knihy rekordů viz reportáž zde: https://www.dobryden.cz/rekordy/zvyky-tradice/nejvetsi-vanocni-stromecek-z-lahvi/

https://www.jargenfamily.cz/flaskostromecek-2019/

Tím, jak se stromeček stává veřejně známý, se nám otevírají možnosti, které rádi využijeme, protože naším cílem je každý rok přidávat nějaké to patro a pořád jej zvětšovat.

Rozpočtově nám každé další spodní patro co má 10cm na výšku a víc jak 2,5m v průměru spolkne cca 3000kč v materiálu a to je třeba na přidání deseti pater (1m výšky) do spolkové pokladny pořádný zářez.

Nebudete věřit, ale pro letošní upgrade máme sponzory hned dva 🙂

Jedním je stavební firma Josefa Želechovského, který dodal potřebný materiál z IZOMATU Liberec na stavbu deseti pater tj. 1m výšky. Ono se to nezdá, ale bude potřeba 10m3 pevného polystyrenu.

a druhým sponzorem je náš dlouholetý partner, kterému děláme celou dobu naší stavbou reklamu a tím není nikdo jiný než Plzeňský prazdroj a.s. To, že nám každý rok zapůjčí potřebný počet lahví s přepravkami od Pilsner Urquell v hodnotě víc ja 10tis. je už normální, ale letos jsme dostali částku 30tis na náklady spojené se zvětšením flaškostromečku. Pravděpodobně ani celou částku neproinvestujeme, ale bude to určitě rezerva na další rok, kdy chceme opět o nějaký ten štok nahoru 🙂

Tak pro letošní rok se změní výška z 3m – 4m, průměr z 2,6m na 3,5m, počet lahví z 1766ks na cca 3200ks (tj.160přepravek)!!!!, celková výška s podstavcem tak bude 4,9m bez hvězdy.

Viděli jste už jak se takový flaškostromeček staví? Tady máte ochutnávku z loňského roku 🙂

Tak jako každý rok počítáme se stavbou flaškostromečku na první adventní víkend, tj. 28.-.29.11 a bourat ho budeme až na Tři krále – jestli nám to počasí dovolí (jeden rok stál až do 3.února, protože nám láhve přimrzly ke korpusu, a tak jsme museli počkat na oblevu, která přišla až na začátku února a možná si ten rok pamatujete, protože vedle stromečku stálo velké iglú).

Sdílení

Author: Järgen Family

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *