II.Piknik fest 2019

Přinášíme Vám reportáž z druhého ročníku talentové soutěže, která proběhla 20.7.2019 na piknik svahu ve Stráži pod Ralskem.

Jsou to už asi čtyři roky, kdy vznikl nápad, co se svahem u jezera, pro který se stále nemohlo najít to správné využití, že nabídneme veřejnosti volně přístupný prostor pro uspořádání pikniků. Když Markové přišli loni s nápadem uspořádat ve Stráži fesťák, tak se našlo pro tento svah další využití a proto se nabízel logicky název Piknik fest.

První ročník festivalu zaznamenal pro nás nečekaně velký ohlas a došlo nám, že je potřeba podporovat mladé talenty ze Stráže a okolí, že oni vlastně nemají moc možností postavit se na velké pódium a ukázat, co umí. Proto nás hrozně těší, když můžeme být první, kdo jim tu možnost může dopřát, ale už dost z minulosti a přejdeme na letošní ročník.

Celodenní program zahájil mladý zpěvák a muzikant Dominik Gaži ze Žibřidic, který zazpíval, zahrál na kytaru a potom k údivu diváku na piknik svahu usedl za bicí. Lepší začátek festivalu si snad nemůžeme přát.

Počasí vyšlo na jedničku a doprovodný program, který byl pro diváky připraven, rozptýlil naše obavy, že na začátku nebude pro interprety dost silná podpora obecenstva. Piknik svah se plnil už před začátkem a Dominik si své vystoupení určitě užil.

Jako další vystupující se nám představily Adéla Jindrová a Nikola Hlavatá s kapelou. Tyto dvě vystupující jsme mohli vidět již na předešlém ročníku a protože se nám jejich vystoupení moc líbilo, není divu, že byly pozvány, aby nám zazpívaly i letos

Poté už přišla na řadu Eliška Danzerová s doprovodem učitelky zpěvu Martiny Vítkové.

Zatím co mladí umělci vystupovali na pódiu, tak pořadatelé si pro návštěvníky připravili pohoštění v Järgen fast food, kde se podávalo piknik menu s vyhlášeným Järgen burgrem. Je super si dát oběd na louce a ještě si užívat hudebního programu.

Nápad z loňského ročníku, kdy moderátor v přestávkách dělal rozhovory s interprety se osvědčil, a tak i letos nám každý z nich něco málo o sobě řekl.

V pauzách mezi kapelami byla několikrát vyhlášena soutěž v pití piva z pivní šibenice, která jak se z pohledu diváka mohla zdát lehká, nebyla vůbec jednoduchá. I když soutěžící z této soutěže odcházeli s politými tričky, úsměv na tváři se jim neztratil, protože vítěz dostal od nás tričko s logem Piknik fest.

Posledním soutěžícím v první části byla Jana Mrkvičková, která to svým vystoupením opravdu rozjela a proto asi není divu, že zaslouženě vyhrála první místo v ceně diváka první části Piknik festu.

Po vystoupení Jany přišlo vyhlášení první části festivalu. Do hlasování se mohli zapojit všichni diváci piknik svahu v prodejním stánku MAREKs, ve kterém jste si mohli zakoupit nejen merch kapely, ale také trička s logem Piknik fest.

V prvním polovině Piknik festu se umístili na 1. místě již zmiňovaná Jana Mrkvičková. Na 2. místě Dominik Gaži a 3. místě se umístily holky Adéla Jindrová a Nikola Hlavatá s kapelou. Každý z výherců si odnesl krásné ceny včetně vypálené kytary, za které děkujeme firmě Kovospol a. s.

V průběhu horkého dne jste se mohli zchladit ve stánku se zmrzlinou a ledovou tříští, která byla k dispozici od samotného začátku až do pozdních odpoledních hodin.

Prvním zpěvákem, který zahájil odpolední program byl Ladislav Čermák, který je pro strážské občany velmi známý. Láďa studoval na hudební konzervatoři, ale jelikož mu studium nepřinášelo to, co očekával, tak skončil, ale hudbě se věnuje dál.


Jednou to bude samozřejmost, tak proč s tím nezačít i na menších akcích jako byl například Dogtrek nebo II. Piknik fest. O čem že to mluvím ? Je to to, že na těchto akcích nebyly použity žádné plasty. Veškeré pití bylo podáváno ve skle, ke kterému jste si mohli vzít kukuřičná brčka a jídlo a servírované na papírových podnosech, které jste si mohli vychutnat dřevěnými příbory.

Nejmladší účastnicí byla Luisa Jírová, která k nám přijela z Hrádku nad Nisou. Tuto zpěvačku jsme poprvé slyšeli v Hrádku na charitativní akci Ostrov života a neváhali jsme ji oslovit a pozvat na Piknik fest. Toto vystoupení si užili snad všichni, co na piknik svahu byli.

Za to obrovské pódium, které jste mohli vidět na piknik svahu, moc děkujeme příspěvkové organizaci Kultura Doksy, se kterou bychom do budoucna chtěli navázat spolupráci.

Dalším vystupujícím byl Nikolas Bitkovskij band s Ondrou Želechovským, zatímco kluci z kapely už zkušenosti s vystupováním na pódiu
mají, Ondra si prožil svoji premiéru. I přes mírnou nervozitu a trému byl Ondra skvělý a děkujeme za vaše vystoupení.


Jelikož Karolína Hylská nemohla zahrát z důvodu nemoci, potřebovali jsme vyplnit okno, které vzniklo. V backstage jsme narazili na Václava Truksu, který hraje 9 let na kytaru, 2 roky se věnuje zpěvu a stejnou dobu píše svoje vlastní songy. Václav hraje na ulicích, hrál i u Nikolase v kapele, kde skončil, ale jelikož si ještě nenašli jiného kytaristu, hraje pořád s ním.

Na akci jste si mohli všimnout člověka, který tam od samého dopoledne až do večera pobíhal s foťákem a celou akci dokumentoval. Nebyl to nikdo jiný než Radovan Bazger, kterého můžete vidět na většině námi pořádaných akcích.

Posledním vystupujícím odpolední části programu byli členové Järgen family Viktorie Krásná a Jiří Votoček. Viky si udělala čas a přiletěla za námi až z Velké Británie a s Votym nám zahráli nejenom převzaté písničky, ale i jednu aktuální novinku, kterou Viky napsala.

Po vystoupení přišlo na řadu vyhlášení ceny diváka odpolední části, kde se na 1. místě bezkonkurenčně umístila Luisa Jírová, na 2. místě naši členové Viky a Voty a na 3. místě Nikolas Bitkovskij band s o Ondrou Želechovským, taky z Järgen family.

Pro děti nahoře na kopci byly nejenom houpačky se skluzavkou, ale i skákací hrad, na kterém se mohly děti zdarma vyblbnout.

Večerní program měl čest zahájit Jaromír Bartoš s kapelou. Jaromíra jste mohli poznat, protože jste ho mohli vidět v nedávno ukončené televizní soutěži The Voice, kde zazněly songy jako What do you want from me od Adama Lamberta nebo od kapely Metallica Enter Sandman

Po Jaromírovi vystoupila pro nás zatím neznámá kapela MyL z Doks, která byla velkým překvapením pro všechny, kteří na piknik svah dorazili. Jejich tvorba se nám moc líbila a určitě to není naposledy co jsme o téhle kapele ve Stráži slyšeli.

Po této partě z Doks přišla na řadu všem místním známá kapela MAREKs. Tato kapela se od nového roku rozrostla o dalšího člena a letos objíždí jednu akci za druhou a my máme radost z jejich úspěchů. MAREKs si na stage pozvali většinu členů Järgen family a společně si zazpívali píseň od Tomáše Kluse – Pocity.

Jelikož se nám to vystoupení trošku protáhlo a byli jsme ve skluzu, museli se z organizačních důvodů prohodit interpreti a tak místo Radegastra vystoupil Tomba Bomba. Tomba odpálil neskutečnou show, kterou si musel užít snad každý, kdo ho slyšel.

Na začátku vystoupení Radegestra se objevil první větší technický problém a další vystoupení se tedy protáhlo o dalších 45 minut, za což bychom se chtěli moc omluvit, ale i tak si myslíme, že ten, kdo si počkal určitě nečekal nadarmo. Vystoupení Radegastra bylo úžásné a velký respekt, jaký je to bojovník.

Moc bychom chtěli poděkovat všem, kteří se podíleli na akci, ať už to byli organizátoři, nebo třeba zmrzlina Jablonné, Kovospol a.s., Hasiči Stráž pod Ralskem, spolek Šešule a Výři, Ralsko bike, KulturaDoksy.cz, fotograf Radovan Bazger a všichni naši příznivci.

Budeme se těšit na další ročník, který připravíme zase o něco lepší.

Sdílení

Author: Järgen Family

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *