Made in Stráž p. R. – MAREKS

,aneb duo ve třech.

V tomto čísle Vám představíme opětovně Strážskou hudební skupinu MAREKs. Ano, říkáte si správně, že rozhovor s MAREKs již ve Vartě byl, ovšem za rok a půl od posledního rozhovoru se u nich hodně změnilo, a to právě, že již nejsou DUO, ale kapela o 3 členech. Těmi jsou tradičně Markové Korpáš a Zemenčík a k nim se přidal bubeník Jirka Votoček.

Ahoj všichni, začněme zlehka. Jaká byla vaše loňská sezóna?

Loni jsme měli první rok, kdy jsme se v podstatě nezastavili. Dostali jsme možnost hrát na Bílém kameni, jako muzika k posezení, takže jsme byli v Doksech dvakrát týdně po celé prázdniny což nám přidalo spoustu zkušeností. Když se k tomu přidaly další koncerty, Piknik fest a narozeninový koncert, měli jsme o zábavu postaráno.

Dosáhli jste mezitím nějakého ocenění či nějakého úspěchu, o kterém byste se mohli zmínit?

Jelikož jsme se domluvili, že už se nebudeme účastnit soutěží, tak jsme moc úspěchů nesklidili. Jedinou soutěž, kterou jsme zkusili bylo Československo má talent, kde jsme dostali 4x ANO a měli jsme za to, že postupujeme do dalšího kola. Bohužel jsme nevěděli, že tak zvané kolo „O nás bez nás“ nás vyřadí. Více o této soutěži jsme psali na našich facebookových stránkách.

Jak jsem již zmínil, váš počet se rozrostl a přidal se k Vám bubeník Jirka Votoček. Jak jste se sehráli s novým členem?

S Votym jsme se sehráli velmi rychle. Rozumíme si jak po stránce muzikantů, tak po stránce kamarádů, a to je důležité. Ze začátku to bylo trošku složitější, protože náš velký repertoár, který jsme se učili po dobu tří let průběžně jsme se museli učit v podstatě od základu znovu. Naštěstí se to všechno zvládlo a teď můžeme vystupovat již jako tří členná kapela Mareks.

Jak jste vůbec přišli na to, že by se Vám do Vaší již kapely hodil bubeník, a proč jste zvolili právě Votyho?

Už delší dobu jsme věděli, že naše hudba postrádá tzv. DRIVE. Pomocí kytar jsme nedokázali udělat takovou show a bicí se už dlouhou dobu hodily. Už nějakou dobu jsme se domlouvali, že uděláme konkurz na bubeníka, ale po tom, co se nám Voty nabídl a byl ochoten si pořídit bicí, byla to jasná volba. S Votym jsme se znali už před tím a věděli jsme, že se k nám bude hodit. Jediné co nám lidi s nadsázkou vyčítají je, že se nejmenuje Marek, ale v tom problém nevidíme. Stále jsme skupina Mareks a Votyho necháme přejmenovat. J

Změnili jste příchodem nového člena svůj hudební styl z folku na něco jiného nebo jste pořád zůstali u toho, co vás bavilo do teď?

Náš hudební styl bylo těžké pojmenovat už před příchodem bubeníka. Vždy jsme říkali, že hrajeme folk, ale byly tam náznaky i něčeho ráznějšího. S příchodem Votyho jsme rozhodně styl nezměnili. Hrajeme v podstatě stejné písně, jen mají trošku větší koule a energičnost.

Rozrostl se příchodem bubeníka i váš repertoár? Jak vůbec nyní vypadá vaše skládání svých písniček z vlastní hlavy a svépomocí?

Co se týče čistě našich skladeb. Máme pár úplně nových, které letos hrajeme poprvé, ale i pár rozpracovaných, ke kterým se časem dostaneme. Momentálně máme našich písní dost na desku a to je pro nás v tuto chvíli hlavní.

Všichni 3 jste členové spolku Järgen family. Minulý rok jste ve spolupráci právě s Järgen Family pořádali Piknik fest. Bude i letos?

Určitě! Druhý ročník Piknik festu chystáme společně s Järgen family už od začátku roku. Na minulém ročníku jsme našli pár chyb, takže se je letos pokusíme eliminovat a udělat další skvělou hudební akci pro občany Stráže i pro okolí, především pak možnost vystoupení pro mladé lidi odsud.

Mimo Piknik fest, budou lidé z okolí Stráže mít možnost si vás někde poblíž poslechnout? Budete letos hrát i ve Stráži?

Letos jsme bohužel nedostali pozvánku na Strážské slavnosti, kde jsme loni hráli. Ale hrát doma určitě budeme. Za námi již jsou čarodějnice a před námi už zmiňovaný Piknik fest, či například narozeninový koncert jako každý rok v listopadu. Dále bychom rádi opět ve spolupráci s Järgen family uspořádali akci na zámku na konci prázdnin. Různé vystoupení budeme mít i na různých akcích po Libereckém kraji, kam si naši věrní fanoušci mohou také najít cestu. Veškeré naše vystoupení mohou diváci najít na našich Facebookových stránkách Mareks.

Co chystáte dále? Máte nějaké novinky?

Momentálně připravujeme naší první desku s názvem LOUTKA, která by měla mít křest na narozeninovém koncertu. Všechny naše písně nahráváme v hudebním nahrávacím studiu Järgen family, kde máme ideální podmínky. Dále dáváme do prodeje náš první merch, který budou lidi moci zakoupit na akcích, kde budeme hrát.

Sen každého muzikanta či skupiny je, aby jeho či jejich písnička zahrála v rádiu a aby se dostala k co nejvíce lidem. Máte i něco takového v plánu?

Naskytla se nám skvělá nabídka z rádia RCL, kterou chceme využít. Ještě musí naše píseň projít radou a mohli bychom být ve vysílání. Bližší informace budeme určitě průběžně podávat na naše Facebookové stránky.

Chtěli byste něco vzkázat občanům Stráže?

Určitě bychom chtěli poděkovat všem fanouškům. Lidé nás začínají vnímat již jako muzikanty a to nás těší. Vždy když hrajeme doma, dokáží vykouzlit skvělou atmosféru a co nám dělá obrovskou radost je, když vidíme lidi si zpívat pod pódiem naše texty. Je to krásný pocit. Děkujeme všem za podporu a těšíme se na dalších akcích. J

Sdílení

Author: Järgen Family

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *