IV.Strážský DOGTREK

Přijďte si užít orientační pochod se svým psím parťákem!

Dne 23. 4. 2022 proběhne již čtvrtý ročník akce s názvem Strážský dogtrek. Pojďme opět spojit příjemné s užitečným, udělejme si procházku se svým psem (přijít a podpořit dobrou věc ale můžete i bez pejska) a zároveň, tak jako roky minulé, pomůžeme pejskům, co štěstí na pánička dosud neměli. Není účelem vyhrát, ale pomoci.Inspirace k této akci přišla z oficiálních závodů z dogtrekkingu. Oficiální dogtrekking je kynologický sport, při němž jsou překonávány extrémní vzdálenosti. Psovod je se psem spojený postrojem a vodítkem nebo vede psa pouze na vodítku.

Dogtrekking je v podstatě orientační pochod na čas, každý účastník dostane mapu, na trase je několik kontrol.


Naším cílem je však, aby si pochod užil i člověk, který není schopen překonávat dlouhé vzdálenosti a zároveň chce pomoci jiným pejskům, a proto jsme si pro Vás na 4. ročník Strážského dogtreku připravili 2 verze trasy, hlavní sportovní trasa bude mít opět okolo 18-20km, doprovodná rodinná trasa bude mít okolo 5-6 km. Během našeho dogtreku je zakázáno mít pejsky na volno.Navíc bude probíhat v průběhu akce doprovodný program. Samozřejmě nebude chybět občerstvení pro páničky i pejsky a různé doprovodné soutěže. Po ukončení dogtreku je tedy možné si příjemně užít odpoledne, případně i večer.

O tom, komu letos věnujeme výtěžek z akce rozhodnete opět vy, před konáním akce zde opět vytvoříme anketu, kam budete moci přidávat své návrhy i vy a následně hlasovat.

Místo:Prezence a zázemí v areálu hotelu Uran, Revoluční 196, Stráž pod Ralskem

Trasy:

Aby si IV. ročník Strážského dogtreku mohl užít opravdu každý, tak jsem si pro Vás i letos připravili 2 trasy:

Sportovní – cca 18 km – v tomto případě na základě ochrany pejsků je podmínka věk pejska minimálně 1 rok

Rodinná – cca 6 km – doprovodná trasa, sjízdná pro kočárky s dětmi


Na trase bude několik kontrolních bodů s kleštičkami, jimiž si každý účastník označí návštěvu daného kontrolního bodu ve startovní kartě. Na trase se může vyskytnout i náhodná živá kontrola, která se zaměří hlavně na dodržování zákazu volného pobíhání psů. V případě nedodržení zákazu hrozí vyloučení ze závodu.

Časový harmonogram:

8:00 – 10:00 – prezence účastníků sportovní trať, otevřený start sportovní trať
10:00 – 12:00 – prezence účastníků rodinná trať, otevřený start rodinná trať
14:00 – uzavření cíle sportovní i rodinná trať
14:30 – vyhlášení výsledků sportovní i rodinná traťPoté volná zábava, doprovodný program (soutěže, občerstvení).

Podmínky účasti:Každý účastník ručí za škody způsobené svým psem.
Platné očkování psa proti vzteklině, pes musí být zdravý! Start bude povolen pouze za dodržení všech ustanovení zák. č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání ve znění pozdějších předpisů.V případě sportovní trasy je povinnost věk pejska minimálně 1 rok.

Startovné a přihlášky:Přihlašování bude letos opět probíhat přes formulář na portálu naZávody.cz, kde si zvolíte trasu a on-line vyplníte přihlášku. Následně Vám na kontaktní email dorazí zpráva s údaji k platbě startovného.Startovné pro letošní ročník je 250 Kč při registraci předem do 16. 4. 2022, 300 Kč po uzávěrce nebo na místě. Uzávěrka přihlášek a platby předem je do 16. 4. 2022, každý účastník, který se registruje a uhradí platbu předem, dostane navíc registrační balíček. Jedna platba = jeden registrační balíček, samozřejmě může jít jeden člověk s více psy a je na něm, jestli zaplatí za všechny a každý dostane svůj balíček nebo budou tvořit jeden tým.

Prezence účastníků:Prezence bude probíhat od 8:00 do 10:00 pro sportovní trať a od 10:00 do 12:00 pro rodinnou trať, při které Vám bude přiděleno startovní číslo, itinerář, mapa, startovací karta a registrační balíček s překvapením.Povinná výbava:
• Startovací karta, mapa, itinerář (každý účastník obdrží při prezenci)
• Láhev s vodou a miska pro pejska
• Dobrá nálada a spokojený pes
• Očkovací průkaz s platným očkováním proti vztekliněPři zranění pejska nebo jeho psovoda bude zajištěn odvoz z trati. Na startovní kartě bude uvedeno telefonní číslo na řešení krizových situací. V místě registrace a prezence bude přítomen zdravotník.

Kategorie sportovní trati:
• Nejrychlejší dívky (do 15 let)
• Nejrychlejší chlapci (do 15 let)
• Nejrychlejší ženy (od 15 let do 60 let)
• Nejrychlejší muži (od 15 let do 60 let)
• Nejrychlejší pán (od 60 let)
• Nejrychlejší dáma (od 60 let)
• Nejmenší pejsek, který po svých trasu ušelKategorie doprovodné rodinné trati:
• nejrychlejší žena
• nejrychlejší muž

Akce se koná za podpory města Stráž pod Ralskem.
Doplňující informace a odpovědi na vaše otázky získáte na: dogtrek@jargenfamily.cz

Sdílení

Author: Järgen Family

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *