Made in Stráž p.R. Radim Věchet

Made in Stráž pod Ralskem

Ve Stráži pod Ralskem dle mého názoru není člověka, který by příjmení dnešního hosta neznal či nikdy neslyšel… Je to Věchet! Čtrnáct týmů povodil, jedenáct týmů sestřelil, a pět týmů zesměšnil! Známou, avšak upravenou hlášku z nezapomenutelného filmu si během podzimní sezóny museli říkat všichni, co se o fotbal v Libereckém kraji jen trochu zajímají. Ano, v tomto měsíci nám pár otázek zodpoví Radim Věchet.

Ahoj Radime, vítám tě tady na klubovně Järgen Family. Pověz nám, prosím, nejdříve něco o sobě.

Ahoj, je mi 32 let, narodil jsem se v České Lípě. Celý život bydlím ve Stráži pod Ralskem. Již jsem krátkou dobu ženatý. V současné době očekáváme každým dnem narození prvního syna.

Kdybys nám mohl trochu nastínit tvojí fotbalovou kariéru.

Mezi dospělými jsem postupně prošel kluby: Slovan Liberec „B“, Nový Bor, Arsenal Česká Lípa, Jablonné/Heřmanice, Stráž pod Ralskem, Doksy, SG Crostwitz (Německo), a nyní již rok hraji opět za rodný klub Stráž pod Ralskem.

Dle Vašich výsledků z podzimní části letošní sezóny je zřejmé, že se ti letos zatím znamenitě střelecky dařilo, když jsi vstřelil minimálně jeden gól v každém zápase, na který jsi nastoupil. Pětkrát jsi dokonce zaznamenal hattrick. Měl jsi někdy takovou gólovou formu?

Střelecky se mi dařilo v každém klubu, kde jsem hrál, ale nynějších 26 gólů ve 14 zápasech, se mi dosud nepovedlo a už asi nikdy nepovede. 🙂 Čistě statisticky je to pro mě v kariéře nejlepší start do sezóny a jsem rád, že z toho může těžit celý tým. Doufám, že se letos porveme o vytoužený postup do Krajského přeboru.

Kde se ti vůbec ve tvé kariéře dařilo fotbalově nejlépe?

Nejvíce si cením postupů se Slovanem Liberec „B“ do 3. ligy a následně do 2. ligy. A pak také postupu s Českou Lípou do 3. ligy a následných zápasů v této soutěži. Na tuto dobu vzpomínám velice rád, zde jsem měl pravděpodobně nejlepší herní formu. Zahráli jsme si zde i pohárová utkání proti ligovým soupeřům Bohemians 1905, Dukla Praha a Slavia Praha, jež v té době byla úřadující mistr ligy. Parádní zkušenost jsem zažil i v Německu, kde jsem strávil 2,5 roku a radovali jsme se také z postupu. No a v neposlední řadě jsem rád, že jsem mohl góly pomoci rodnému týmu FK Stráž p. R. k postupu do 1. A třídy. Jak jsem zmínil v předešlé odpovědi, doufám, že další radost z postupu zažijeme co nejdříve, třeba již letos.

Zmínil jsi tvé působení v Německém fotbale. Jak vypadá Německý fotbal v porovnání s českým?

 V Německu jsme hráli Kreisoberligu, ze které jsme postoupili do Landesklasse Ost. V porovnání s českými soutěžemi je to asi jako 1. A. třída a Krajský přebor. Fotbal v Německu je tvrdší, plný soubojů. V Česku dbáme více na taktickou stránku. Samozřejmě jak v Česku, tak i v Německu běhá po hřištích spousty šikovných fotbalistů. 

V současné době již uvádíš svůj rodinný stav jako ženatý. Jaký podle tebe měla tato změna v osobním životě vliv na tvojí formu na fotbalovém hřišti?

Vše nasvědčuje tomu, že svatba v září loňského roku má na mé výkony velice pozitivní vliv. Doufám, že tomu tak bude i nadále. 🙂

Kdyby ses měl vyjádřit k našemu městu. Co ti ve Stráži chybí z pohledu fotbalisty?

Jednoznačně mi ve Stráži chybí velké fotbalové hřiště s umělou trávou. V zimních měsících bychom měli skvělé podmínky k trénování. Takto bohužel musíme dojíždět na tréninky, přátelská utkání a někdy i mistrovská utkání na umělou trávu do Mimoně, Heřmanic a České Lípy. Je fajn, že máme alespoň menší hřiště s umělou trávou ve školním areálu, ale to využijí k tréninku pouze mladší ročníky. Pro dospělý tým je příliš malé. Je mi jasné, že stavba takového hřiště není žádná hurá akce, je zapotřebí mít k tomu vhodné prostory a hlavně finance, které se v dnešní době těžko shánějí.

Doslechl jsem se, že po úspěšném podzimu máš nabídky z nějakých větších fotbalových klubů. Mohl bys nám říci, o které kluby se jedná?

Dá se říci, že se pravidelně každý rok ozývají tytéž týmy (Česká Lípa, Nový Bor, Skalice, Doksy) a letos se k nim přidaly třetiligové Dobrovice. Z osobních a časových důvodů tyto varianty ale neřeším. Navíc jsem ve Stráži maximálně spokojený.

Jak vůbec vidíš svojí budoucnost ve fotbalové kariéře?

Přál bych si se Stráží v nejbližších letech postoupit do Krajského přeboru, a hrát v něm důstojnou roli. Naši fanoušci by si to zasloužili. Klub je navíc dobře nastavený, v hojné míře zde pracujeme s mládeží a v mnoha věcech se můžeme spolehnout na pomoc města.

Chtěl bys něco vzkázat na závěr? S kým by sis rád přečetl rozhovor v některém z dalších našich rozhovorů?

Rád bych poděkoval hlavně mým rodičům za to, že mě celý život podporovali, pomáhali mi a vedli mě ke sportu. A že díky nim se ještě v dnešní době můžu bavit fotbalem a být součástí dobré party. Pokud se jedná o mou nominaci na někoho, kdo by si rozhovor zasloužil, tak říkám Milana Linku, který se věnuje závodům podobných Spartan Race.

Poznámka autora: V době textové dokumentace rozhovoru s Radimem Věchtem mu jeho žena právě porodila zdravého syna. Jako spolek Järgen Family se připojujeme ke gratulantům a přejeme hodně úspěchů do spokojeného rodinného života!

Sdílení

Author: Järgen Family

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *