Stráž podpořila Útulek DOGSY, z.s.

Zastupitelstvo ve Stráži na svém březnovém zasedání podpořilo útulek Dogsy částkou 33 000 Kč na zařízení útulku v Jestřebí.

Dotace je účelová a to na nákup zateplených bud do nově vybudovaných kotců v útulku. Z celkově žádané částky 67tis. zastupitelstvo schválilo těsnou většinou necelou půlku a bereme to jako úspěch. Tímto by jsme chtěli poděkovat zastupitelům za jejich hlasování.

Ať se to nezdá, tak útulek Dogsy je se Stráží spojen víc než si jeden může myslet. Kdo sleduje socíální sítě jako Facebook nebo Instagram, tak zjistí, že několik desítek lidí podporuje tento spolek a několik firem finančně přispívá na jeho chod. Několik rodin se přihlásilo do dočasné péče o opuštěné pejsky a někdo dokonce adoptoval svého parťáka právě u nich.

Na akcích spolku se potkáváme s lidmi ze Stráže, třeba jako na rozsvícení vánočního stromečku v Jestřebí, kam jste donesli mnohem víc jak tunu dárků v podobě granulí, konzerv, vybavení a všeho možného, co útulek může potřebovat.

Velkou devízou je to, že spolek žije i mimo útulek a sám pořádá společenské akce jako ples nebo závody Cyklo terier a jiné. Tím propojuje společenské akce s charitou a získává potřebné finance na vybudování útulku.

Holky z útulku Dogsy jste mohli třeba potkat na stanovišti při loňském Putování za pohádkou nebo na Strážském dogtreku, pro které byl určen výtěžek z této akce.

Kdo z Vás někdy navštívil útulek v Dobranově, který je díky bohu už zavřený, tak věřte, že tady to funguje úplně jinak. O útulku v Kozlech se raději nebudeme moc rozepisovat, protože minule jsme málem skončili před soudem.

Pro nás je důležitý přístup a zázemí k opuštěným pejskům, no a potom ty statistiky, které mluví za vše. V loňském roce útulek přijmul něco kolem 180 psů (ne, těch co se ztratili a majitel si je poté odvezl, ale těch co nikdo nechtěl) a holky dokázaly najít pro všechny nové páníčky. Jako pomalu 100% úspěšnost v umístění nechtěných psů, kdy každý adoptivní majitel musí podepsat smlouvu s několika podmínkami a zaplatit adopční poplatek, bereme jako úspěch a smekáme klobouk.

Útulek Dogsy má smlovu s několika městy v okolí a budeme rádi, když se Stráž připojí, i když za loňský rok jsme útulek v Liberci využili pouze dvakrát. Na druhou stranu není každý nalezený pes předán městskou policií a tím, že spolek má tak rozšířenou působnost díky sociálním sítím jako facebook, tak už několikrát mají příjem z katastru naší obce. Není asi důležité kdo, kdy a jak, ale aby se dostalo pomoci tomu čtyřnohému a nechtěnému.

Sdílení

Author: Järgen Family

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *