Strážské akce – bez plastů

Možná to není až tak nereálná idea, že do Stráže dorazí trend z větších měst a pivo nebo limonádu si na slavnostech už nekoupíme v jednorázovém kelímku, který poté hodíme do koše.

Celé to vzniklo na letošním Piknik festu, kde jsme se jako spolek domluvili, že v občerstvení nebudeme používat jednorázové plasty jako kelímky, talíře, misky, příbory a třeba i plastová brčka.

Jen škoda, že výrobci všechny výrobky eco-friendly balí do igelitu 🙁

Dnes na trhu je spousta možných alternativ vyráběných z papíru, kukuřice, cukrové třtiny, bambusu nebo třeba dřeva. Tyto lehce recyklovatelné výrobky mají jednu společnou věc a to, že nejsou vůbec levné a proto se stánkařům a prodejcům nedivíme, že na akcích pořád jedou vše v jednorázových plastech, když organizátor akce na ně netlačí. U nás to bylo trošku jiné, protože catering si spolek zajišťoval sám a většina mladších členů té době plastové moc neholduje, tak jsme se rozhodli jít příkladem ve stylu eco-friendly. Věřte, že limonáda s brčkem z kukuřice chutná úplně stejně a jídlo v misce z cukrové třtiny taky, ale nerozkládá se v zemi dalších 100 let.

Na členské schůzi spolku se rozhodlo, že i v příštím roce pojedeme na stejné vlně a všechny naše akce budou bez jednorázových plastů a začali jsme uvažovat o nákupu kelímků Nicknack, které jistě znáte z větších festivalů.

Protože by to byla pro náš spolek velká investice, tak jsme se obrátili na město, zda by nechtělo zakoupit tyto kelímky na příští sezónu pro své akce jako Strážské slavnosti, Vartenberské kulturní léto a za určitých podmínek je nabídnout i ostatním pořadatelům akcí ve Stráži. Teď už budeme jen čekat, zda se položka na nákup dostane do rozpočtu na příští rok a jestli bude schválena na prosincovém zastupitelstvu. Věříme, že je to krok správným směrem pro město a krůčkem k lepšímu životnímu prostředí.

Sdílení

Author: Järgen Family

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *