Strážský dogtrek

 

Přijďte si užít orientační pochod se svým psím párťákem!

Dne 20. 4. 2019 proběhne první akce s názvem Strážský dogtrek. Spojme příjemné s užitečným, udělejme si procházku se svým psem (přijít a podpořit dobrou věc ale můžete i bez pejska) a zároveň pomůžeme pejskům, co štěstí na páníčka neměli. Není účelem vyhrát, ale pomoci.  Inspirace k této akci přišla z oficiálních závodů z dogtrekkkingu.

Oficiální dogtrekking je extrémní kynologický sport, při němž jsou překonávány extrémní vzdálenosti. Psovod je se psem spojený postrojem a vodítkem, nebo vede psa pouze na vodítku. Dogtrekking je v podstatě orientační pochod na čas, každý účastník dostane mapu, na trase je několik kontrol.

Naším cílem je však, aby si pochod užil i člověk, který není schopen překonávat dlouhé vzdálenosti a zároveň chce pomoci jiným pejskům, proto jsme trasu Strážského dogtreku naplánovali na cca 12km. Během našeho dogtreku je zakázáno mít pejsky na volno.

Navíc bude probíhat v průběhu akce doprovodný program. K dispozici budou psí hlavolamy, se svými mazlíčky si můžete vyzkoušet i různé psí překážky. Samozřejmě nebude chybět občerstvení pro páníčky i pejsky, prodejní stánek Dogsy, různé doprovodné soutěže. Nebude chybět ani hudební doprovod. Proběhne prezentace aktuálních pejsků k adopci z útulku Dogsy. Po ukončení dogtreku je tedy možné si příjemně užít i odpoledne.

Výtěžek z této akce půjde na pomoc útulku Dogsy, z.s.

Místo:

Prezence, zázemí a start v areálu: HOTEL URAN, Revoluční 196, Stráž pod Ralskem 471 27

Délka trasy: cca 12 km

Časový harmonogram akce:

 • prezence: 8:00-10:00
 • otevřený start: 9:00 – 11:00
 • uzavření cíle: 15:00
 • slavnostní vyhlášení výsledků: 16:00
 • odpolední program: Do 22 hodiny.

Podmínky účasti:

Každý účastník ručí za škody způsobené svým psem. Platné očkování psa proti vzteklině, pes musí být zdravý! Start bude povolen pouze za dodržení všech ustanovení zákona. č.246/1992 Sb. (zákon na ochranu zvířat proti týrání) a č.77/2004 Sb. v platném znění.

Startovné a přihlášky:

Cena startovného je 150,-. Přihlašování probíhá přes formulář, který naleznete na FB události, případně je možné jej zaslat na email. Vyplněné přihlášky zasílejte na email dogtrek@jargenfamily.cz

PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ ZDE

Uzávěrka přihlášek a platby předem je do 7. 4. 2019, každý účastník, který se registruje a uhradí platbu předem, dostane navíc registrační balíček s překvapením.

Platbu provádějte na číslo účtu 2101569043/2010. Do poznámky uveďte své jméno a příjmení, abychom věděli, ke komu platbu přiřadit. Po přijetí přihlášky a připsání platby na účet vám bude zaslána potvrzovací zpráva na e-mail uvedený v přihlášce. Seznam přihlášených bude aktualizovaný na fb stránkách Järgen family.

Prezence:

Prezence bude probíhat od 8:00 do 10:00hod při které Vám bude přiděleno startovní číslo, itinerář, mapa, startovní karta a registrační balíček s překvapením.

Povinná výbava:

 • Startovní karta, mapa, itinerář (každý účastník obdrží při prezenci)
 • Láhev s vodou a miska pro pejska
 • Dobrá nálada a spokojený pes

Při zranění pejska, nebo jeho psovoda, bude zajištěn odvoz z trati. Na startovní kartě bude uveden telefonní kontakt na řešení krizových situací. V místě registrace a prezence bude přítomen zdravotník.

Kategorie:

 • Nejrychlejší muž
 • Nejrychlejší žena
 • Nejrychlejší dívka do 15 let
 • Nejrychlejší chlapec do 15 let
 • Nejmenší pejsek, který po svých trasu ušel
 • Nejmladší pejsek
 • Nejstarší pejsek

Trasa:

Trasa bude měřit cca 12 km, bude odhalena až po převzetí mapy při prezenci. Na trase bude několik kontrolních bodů s kleštičkami, jimiž si každý účastník označí návštěvu daného kontrolního bodu ve startovní kartě. Na trase se může vyskytnout i náhodná živá kontrola, která se zaměří hlavně na dodržování zákazu volného pobíhání psů. V  případě nedodržení zákazu hrozí vyloučení ze závodu.

Pořadatel akce:

Järgen family,z.s., Mimoňská 142, 47127 Stráž pod Ralskem IČ:07753705

Kontakt:603572983  e-mail: spolek@jargenfamily.cz

Podporují akci
Sdílení

Author: Järgen Family

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *